2018 Cannes Film Festivali kırmızı halısında protesto

71. Cannes Film Festivali'nin ikinci gününde ev hapsinde tutulan Rus yönetmen Kirill Serebrennikov için yapılan protesto gösterisi ve iddialı kıyafet tercihi yapan bir konuk kırmızı halının çok konuşulanları arasına girdi

Eklenme Tarihi: 10 Mayıs 2018

Bu sene 71'incisi düzenlenen Cannes Film Festivali, eski Hollywood film yapımcısı Harvey Weinstein ile ortaya çıkan cinsel taciz ve istismar skandalı gölgesinde başladı. Sinemaseverlerin merakla beklediği festival, İranlı yönetmen Asghar Ferhadi'nin Everybody Knows (Herkes Biliyor) isimli filmi ile perdelerini açtı. Everybody Knows gösterimi öncesi festival jüri başkanı Avustralyalı oyuncu Cate Blanchett, çoğunluğu kadınlardan oluşan jüri üyelerini tanıttı.

Festivalin ikinci gününe Rus yönetmen için yapılan protesto damga vurdu. Ev hapsinde tutulan Rus yönetmen Kirill Serebrennikov için yapılan protesto gösterisi ve kırmızı halı için cesur bir kıyafet tercih eden bir konuk, Cannes 2018'de olay yarattı.

Göğüsleri tamamen açık şekilde galaya gelen kadın konuğun kıyafeti salondaki başka bir konuk tarafından yukarıya çekilmeye çalışıldı.