Bu problemler bir ilişkide aldatılmaktan bile daha kötü!

Aldatılmanın bir ilişkide başınıza gelebilecek en kötü şey olduğunu düşünürsünüz. Ancak uzun vadede aldatılmaktan daha kötü olan ilişki sorunları var.

Eklenme Tarihi: 17 Eylül 2019

Kimse bir ilişkiye karşısındakini aldatmak için başlamaz. Zaten ikili ilişkilerde güven esastır. Ancak bazen işler beklediğimiz gibi gitmez, ilişkide sorunlar ve kavgalar baş gösterir. Bu durum ise uzun sürdüğü takdirde iki taraf için de yıpratıcı olabilir. Bitmek bilmeyen kavgalar, sürekli olarak huzursuzluk durumu, üzgün ve sıkıntılı bir ruh hali… İşler bu noktaya geldiğinde ise, ilişkinize şöyle bir uzaktan bakıp düşünmek gerekir. Size zarar veren bir ilişkiye devam etmek, şüphesiz aldatılmaktan çok daha kötüdür. İlişkilerde aldatılmaktan çok daha kötü olan sorunları Listelist'ten Buse Ürgin derlemiş...

Partnerinizle iletişim kuramamak

İlişkinizde herhangi bir problem olduğunda, bunu partnerinizle açıkça konuşabilmeniz gerekir. Ancak herhangi bir sorununuzu ona açmaktan çekiniyorsanız, tartışacağınızı düşünüyorsanız ya da ona anlattığınızda çözülmeyeceğini biliyorsanız ilişkiniz hakkında tekrar düşünmeniz gerekir. Çünkü partnerinizle iletişim kuramamanız duygusal olarak size yalnız hissettirir.

Yeterince değer görmediğinizi düşünmek

Biriyle birlikteyken, onun size ne kadar değer verdiğini göstermesini istersiniz. Gerek sözlerinde gerekse davranışlarında bunu görmeyi arzularsınız. Ancak eğer size değer verdiğini hissettirmiyorsa, bu sizin sürekli olarak bu durumun nedenini merak etmenizi ve duygusal açıdan tatmin olmamanıza sebep olur.

Partnerinizin sizden uzaklaştığını hissetmek

Zaman zaman ilişkinizde partnerinizin sizden uzaklaştığını ve bir sorun olduğunu hissedebilirsiniz. Bu durumu onunla konuştuğunuzda her ne kadar size aksini söylese de davranışlarından dolayı siz böyle hissetmeye devam edersiniz. Bu düşünce ise duygular olarak yıpranmanıza neden olur. Huzursuz duygularla mücadele etmek yerine partnerinize inanmayı ya da ilişkiniz hakkında tekrar düşünmeyi deneyin.