CHP'nin Silivri adayı Özcan Işıklar kimin dünürü çıktı?

CHP İstanbul Maltepe'de Ali Kılıç, Silivri'de Özcan Işıklar'ı tekrar aday gösterirken, Bodrum'da ise Mehmet Kocadon'un yerine Mustafa Saruhan aday gösterildi. CHP'nin Silivri'de tekrar aday gösterdiği Özcan Işıklar CHP'li Muharrem İnce'nin aynı zamanda dünürü çıktı.

Eklenme Tarihi: 07 Şubat 2019

31 Mart 2019'daki yerel seçimler öncesinde aday belirleme süreci parti içinde krize dönen CHP'de, 16 belediye başkanı adayı daha açıklandı. CHP; İstanbul Maltepe'de Ali Kılıç, Silivri'de Özcan Işıklar'ı tekrar aday gösterirken, Bodrum'da ise Mehmet Kocadon'un yerine Mustafa Saruhan aday gösterildi. CHP'nin Silivri'de tekrar aday gösterdiği Özcan Işıklar CHP'li Muharrem İnce'nin aynı zamanda dünürü çıktı.

Adaylar için PM'den yetki alan Kemal Kılıçdaroğlu, Silivri adayı olarak mevcut Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ı belirledi. Işıklar; Kılıçdaroğlu'nun partideki en büyük rakibi olan Muharrem İnce'nin dünürü. İnce'nin oğlu Salih Arda ile Özcan Işıklar'ın kızı Göknil Işıklar, 2017 yılında yapılan düğünle evlenmişlerdi. Muharrem İnce'nin tek çocuğu olan oğlu ismi Salih Arda İnce ve Silivri adayı olarak mevcut Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın kızı İdil Göknil Işıklar geçen yıllarda evlenmişti.

Yalova'nın Elmalık Köyü'nde 'Selanik usulü' yapılan köy düğününde Muharrem İnce horon çekip harmandalı oynamıştı.

ÖZCAN IŞIKLAR KİMDİR: Özcan Işıklar 1960 yılında Silivri’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden 1984 yılında mezun oldu. Kamu ve özel sektörde yöneticilik görevlerinde bulundu. 1979 yılında Silivri CHP Gençlik kollarında siyasete başladı ve 1984’te SODEP Kurucusu oldu, 1986 ‘da Kurultay delegesi seçildi.