Demirören'den Nihat Doğan'a 100 bin liralık dava

Demirören TV Haber ve Görsel Yayıncılık şirketi, iki kızı alıkoyduğu iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Nihat Doğan'a şirkete ağır hakaretlerde bulunduğunu belirterek 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Eklenme Tarihi: 20 Eylül 2018

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açılan davanın dilekçesinde, "Davalı, Kanal D Ana Haber'de yayınlanan Nihat Doğan'ın 11 ve 17 yaşında iki kız çocuğunu alıkoyma iddiasıyla gözaltına alınması haberiyle ilgili Twitter'dan şirketimize yönelik ağır saldırı içeren açıklamalar yapmıştır. Bu paylaşımlar nedeniyle müvekkil şirketin şeref ve haysiyeti büyük ölçüde zedelenmiştir" denildi.

TAZMİNAT DAVASI AÇILDI: DTV Haber ve Görsel Yayıncılık şirketinin avukatı Tarık Gökhan Tosun, "Doğan'ın Twitter hesabındaki her bir paylaşım için 5 bin lira olmak üzere toplam 100 bin lira manevi tazminatın davalıdan faiziyle birlikte tahsilini istiyoruz" dedi.

NELER YAŞANMIŞTI?: Nihat Doğan, iki kız çocuğunu alıkoyduğu iddiasıyla gözaltına alınıp serbest bırakılmış, Kanal D, çocukların ailesinin Doğan tarafından ziyaret edilmelerinden sonra şikayetlerini geri çektiklerini ileri sürmüştü.

GÖREVİNE SON VERİLMİŞTİ: Hatırlanacağı gibi yaşanan bu olaylardan sonra Nihat Doğan, Beyaz TV'de yayınlanan 'Söylemezsem Olmaz' programından kovulmuştu.