Güneşin en güzel battığı yerler

Günün en ihtişamlı saatleri güneşin yavaş yavaş alçalarak her yeri kızıla boyadığı gün batımı vakti oluyor. Gezegenin en güzel gün batımlarını izleyebileceğiniz en özel lokasyonlarda kızıl tonlarda bir yolculuğa var mısınız?

Eklenme Tarihi: 19 Temmuz 2019

Gezegenin en güzel gün batımları doğanın sunduğu muhteşem bir gösteri niteliğinde. İşte güneşin en güzel battığı yerler...

TAJ MAHAL, HİNDİSTAN

Gezegenin mimari şaheserlerinden biri olan Taj Mahal’in romantik hikayesi bu mermer abideyi daha da anlamlı kılıyor. Günün son saatleri geldiğinde ise bu devasa yapıt sihirli bir görünüme bürünüyor. Kubbesinin etrafından gelen güneş ışınları duvarları, minareleri ve bahçeyi yumuşacık pembe ve turuncu tonlara boyuyor.

SANTORINI, YUNANİSTAN

Yunanistan’ın hatta Ege’nin en güzel adalarından Santorini, uçsuz bucaksızca uzanan deniz manzaralarıyla güneşin en güzel battığı yerlerden biri. Özellikle de bembeyaz evleriyle ünlü Oia kasabası her günün sonunda bu muhteşem görselliği izlemek isteyen turistlerle doluyor. Gün batımı yaklaşırken pespembe bir renk alan Ege Denizi izleyenlerin hepsinin zihinide unutulmaz bir anı bırakıyor.

SERENGETI, TANZANYA

Serengeti'nin düzlüklerinde dolaşan zürafalar, zebralar, filler ve daha birçok vahşi hayvanın ve akasya ağaçlarının gün batımıyla siyaha dönen siletleri, canlı bir kızıla bürünen gökyüzü ile muhteşem bir kontrast oluşturuyor. Bu doğa harikası görüntüye tanıklık edebilmek için gün batımı safarilerine çıkabilir, ortalık altın ışıltılarla kaplanırken eğer şanslıysanız vahşi hayvanların silüetleriyle beraber muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.