MET Gala’da gerçek tavus ve deve kuşu katliamı

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen MET Gala'da, ünlü isimler şatafatlı kıyafetlerle geceye katılmıştı. Ve maalesef yardım amaçlı düzenlenen etkinlikte, gerçek deve kuşu ve tavus kuşu tüylerinden yapılan kıyafetler olduğu PETA tarafından ortaya çıkartıldı.

Eklenme Tarihi: 10 Mayıs 2019

Ne yazık ki, daha duyarlı olmalarını beklediğimiz pek çok kişi güzellik uğruna, cinayete ortak oldu... (SÖZCÜ - Hale Ceylan BARLAS)

Gençlere burs için yardım toplamak amacıyla düzenlenen MET Gala’ya katılan dünyaca ünlü isimlerin ne kadar şefkatli, ne kadar duyarlı kişiler olduğunu düşünüyorsunuz değil mi? Biz de öyle düşünüyorduk! Ne de olsa hayırlı bir gece…

Priyanka Chopra

Yardım gecesi olunca her yıl milyonlarca para toplanıyor. Galaya katılmak için 30 bin doları gözden çıkarmanız gerekiyor… Misal bu yıl 15 milyon dolar toplanmış. Toplanan paralar Kostüm Enstitüsü’ne gidiyor ve moda konusunda geleceğin parlak yeteneklerine burs olarak veriliyor.

Ciara

İş tabii ki 30 bin doları verip yardımda bulunmakta ya da bağış toplamakla bitmiyor. Bir de binlerce dolar ödeyip gecenin en şık en güzel kadını olabilmek için çaba sarfedeceksiniz. Kimine göre güzel olabilmek için her şey mübah! Bunun sonunda hayvanların işkence görüp görmemesi de haliyle pek umurunuzda olmaz!

Janet Mock

Moda dünyası son yıllarda hayvan katliamına ‘Dur’ demek için kürk kullanımını bıraktı. Pek çok marka kürk ve egzotik deri de kullanmamaya başladı. Çünkü ölü hayvanların kürkünü giymenin, derisini üstünde taşımanın ne kadar acımasız olduğunun farkına vardı… Keşke bu farkındalık ünlü isimleri de etkisi altına alsaydı… Keşke giydikleri kıyafetlerin nasıl hazırlandığını bilselerdi… Muhtemelen pek çok isim biliyor lakin az önce de dedik ya, güzellik uğruna bu pek de umurlarında olmuyor…