Zonguldak'ta plajda bira içen kadınlar gözaltına alındı sosyal medya çalkalandı

Zonguldak'ta belediye tarafından işletilen Kapuz Plajı'nda bira içen iki kadın doktor, polis tarafından gözaltına alındı.

Eklenme Tarihi: 14 Eylül 2017

Onedio / Zonguldak'ta belediye tarafından işletilen Kapuz Plajı'nda bira içen iki kadın doktor, polis tarafından gözaltına alındı. Doktorlara ayrıca Kabahatler Kanunu'nun 'Çevreye rahatsızlık verme' maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle 109'ar lira idari para cezası uygulandı.

Doğan Haber Ajansı'nın aktardığı bilgiye göre olay, dün akşam saatlerinde Zonguldak Belediyesi'nin işlettiği Kapuz Plajı'nda meydana geldi. Doktor 32 yaşındaki S.Ç. ve meslektaşı olan kadın arkadaşı, Kapuz Plajı'na geldi ve yanlarında getirdikleri portatif sandalyelere oturdu. Kitap okuyup güneşlenen 2 kadın doktor, bir süre sonra yanlarında getirdikleri biraları çıkardı.

Yanlarına önce plaj görevlisi ve zabıta sonra da polis geldi...

Doktorlar plajın kamu malı olduğunu, kimseye rahatsızlık vermeden içki içmenin yasaklanmasının kanuna aykırı olduğunu söyleseler de polis tarafından önce hastaneye ardından da karakola götürüldüler. S.Ç. ve arkadaşı hakkında, Kabahatler Kanunu'nun 'Çevreye rahatsızlık verme' maddesni ihlal ettikleri gerekçesiyle 109'ar lira idari para cezası uygulandı. Olayın ardından konuşan S.Ç. üstü ıslak şekilde gece yarısına kadar karakolda tutulduğunu belirtti.