Sağ el baş parmağı şeklinizin karaterinizle bağlantısı sizi çok şaşırtacak

Fziksel özelliklerimizin karakterimizi şekillendirdiği bir gerçek. Fiziksel özelliklerimizle karakterimiz arasında bir bağ olduğu savunuluyor. Mesela insanların beş farklı başparmağı şekline sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Eklenme Tarihi: 12 Haziran 2018

Tip 1 – Üst kısım alttan daha genişse

Başparmağınızın üstü, altından daha genişse hırslı birisiniz demektir. Sıradanlığı kabullenemeyip her zaman en iyisi olmaya çalışırsınız. Yıldızlara ulaşmayı hedefleyen bir kişiliğiniz vardır. Sessizce otururken bile bir sonraki hedefinizi düşlersiniz.

Dahası hedeflerinize takıntılı hale gelirsiniz. Hedeflerinize ulaştığınızda ise kendinizle övünmek yerine mütevazı bir tutum sergilersiniz.

Tip 2 – Alt kısım üst kısımdan daha genişse

Başparmağı bu şekilde olan kişilerin ayakları yere basar ve mütevazıdır. Sakin, kendinden emin ve düşüncelidirler.

Tutamayacakları sözler vermezler.

Hayatta basit şeylerden zevk almayı bilirler. Bazılarının sıkıcı bulduğu şeyler onlara eğlenceli gelir. Kendilerine yardım eden ve yanında olan kişilere bir ömür boyu minnettar kalırlar. Zengin bir kişilikleri vardır. Aşk ve dostluğa paradan daha çok önem verirler.

Tip 3 – Alt ve üst aynı genişlikteyse

Başparmağı bu şekilde olan kişiler dengeli kişiliklere sahiptir. Sevdikleriyle zaman geçirmeyi severler. Dengeli bir hayat sürdürmeyi yeğlerler.

Hayatları yin ve yang felsefesi gibidir. En kötü şeylerde bile güzellikler bulurlar. Herhangi bir sorunla karşılaştıklarında üstesinden gelip hayatlarına devam ederler. Hayatları öyle dengelidir ki diğerleri onları kıskanırlar.

Tip 4 – Esnek

Esnek başparmağına sahip olanlar her şeye kolayca adapte olurlar. Bazı şeylerin değiştiğini farkeden ilk kişilerdir ve değişimin bir parçası olmaktan korkmazlar.

Yeni fikirlere ve görüşlere açıktırlar. Hedeflerine ulaşmak için kendilerini değiştirmekten korkmazlar.