Saten etek giymenin 7 kuralı: Dikişsiz iç çamaşırı şart.

Posta gazetesi yazarı Dilara Doğan saten etek trendini masaya yatırdı.

Eklenme Tarihi: 23 Haziran 2019

İşte o yazı:

Parlak olan her şeyi taşımak zordur. Saten deyince herkes önce duraksar, derin nefes alır “Bana göre değil” der ve geçer. Sıfır beden de duraksar 46 beden de. Hem çok beğenilir hem cesaret edilemez. Zoru sevmek gibidir saten. Öyle bir trend girdi ki hayatımıza tüm bu umutsuzluklara son verdi. Saten etek trendinden bahsediyorum.

Şu an hangi mağazaya girerseniz girin, her renk saten midi boy eteklerle karşılaşacaksınız. Dünyaca ünlü markalar tasarımlarında sıkça yer veriyor. Türk markalardan en dikkat çekeni ise ‘Carrie, Frida, etc.’

Nasıl kombinlerim?

● Dolabınızda mutlaka renk renk basic tişört bulundurun. Seçtiğiniz saten eteği bu basic tişörtlerle kombinleyin. Bu kombini özellikle fazlalığı olduğunu düşünenler denesin. Tişörtü mutlaka uzun alın, o salaş ve cool görünüm aynada “Ay bu ben miyim?” etkisi yaratacak.

● Açık renk bir saten eteği beyaz gömleğin bel kısmını bağlayarak kombinleyin. Altına az topuklu bir sandalet. Tabii bu kombin için hiç fazlalığınızın olmaması gerekiyor. İşe, toplantıya, kahveye siz her nereye uygun görürseniz. Bu kombin sizle her yere uyar.