Satın aldıkları maymunu canlı canlı yediler kanını içtiler!

Vietnam'da yaşanan vahşet insanın kanını dondurdu. 6 kişi satın aldıkları türü tükenmekte olan maymunu canlı canlı yiyip görüntülerini paylaştılar. Hayvanın kanını da içen zanlılar tutuklandı.

Eklenme Tarihi: 28 Aralık 2018

Vietnam’daki soyu tükenmekte olan langur türünden bir maymunu yiyenler vahşeti Facebook’tan canlı yayınladı. 6 kişi türü yok olmak üzere olan Languru türündeki maymunu bir avcıdan 40 Euro’ya satın aldı. Sonrasında ise hayvanı canlı canlı yiyerek görüntülerini de canlı olarak sosyal medyadan paylaştılar.

Vahşet anlarının yayılmasından sonra harekete geçen polis ekipleri 6 kişiyi yakaladı. Zanlılar tutuklanırken polis ekipleri şahısların maymunun kanını içtiğini de aktardı. Yakalanan 35 ila 69 yaşlarındaki kişiler hakkında koruma altındaki hayvanlarla ilgili yönetmelikleri ihlal ettikleri için dava açılabileceği belirtildi.

GELENEKSEL TIP VE BÜYÜ: Vietnam’da nesli tükenmekte olan hayvanların korunması için kanunlar olsa da söz konusu hayvanlar hem ülkenin iç pazarında hem de komşu Çin’de alıcı buluyor. Hayvanların organları ‘geleneksel tıp’ ve ‘büyü’ için kullanılıyor.

Vietnam’da maymun eti, kaplumbağa, köpek ve kedi etinin yanısıra halk tarafından rağbet gören gıdalar arasında.