Stiletto ile savaşım!

Eylül Kübra Uzun / Medyafaresi.com Özel Haber- Genç tasarımcı adaylarına destek amaçlı çıktığım defileye hazırlık sürecim...

Eklenme Tarihi: 14 Mayıs 2019

İlk olarak söyleyebileceğim şey; podyumda stiletto ile yürümek tam bir işkence! Bu işi yıllardır yapan tecrübeli bir manken değilseniz –ki bu da burada “ben” oluyorum!- bu iş gerçekten çok zor...

Benim podyum maceram defile gününden yaklaşık 4-5 gün önce başladı. Defile gününe kadar yediklerime dikkat ettim, içtiğim suya bile… Defile günü geldiğinde giyeceğim kıyafetin önünde ismimi görünce anladım ki, ben gerçekten bu defilenin bir mankeniyim ve o 4-5 gün boşuna aç gezmemişim!

Defileden birkaç gün önce Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gittik, prova aldık. Daha önceden kıyafetlerin bir sıralaması vardı, mankenler gelince podyuma çıkış sıralaması oluşturuldu, hangi kıyafeti kim giyecek Niyazi Erdoğan ve Akif Örük tarafından belirlendi.

Önceden belirlenmiş manken/kıyafet eşleştirmeleri sonrası bazı mankenler arasında kıyafet değişiklikleri yapıldı. Son sıralama ve kimlerin hangi kıyafeti giyeceği kesinleşince de her mankenin defilede giyeceği kıyafet ve aksesuarlarıyla fotoğrafı çekildi. Düzeltilmesi gereken kıyafetlerin tadilatları yapıldı.

Gelelim podyum günü programına…
09:00’da gün başlar…
Bugün güne her zamankinden daha erken başladım. Duşumu aldım, yüzüme kremlerimi sürdüm ve sıfır makyaj, elimde gofretimle saat 12:00 gibi yola koyuldum. Otele vardığımda herkes yavaş yavaş gelmeye başlamıştı. Bu süreçte sahne arkasında fotoğraf çekimleri yaptım. Sıramı beklerken sosyal medyada defileye hazırlık görselleri paylaştım.