Suçluluk hisseden sevgiliyi nasıl anlarız?

Sevgiliniz bir şeyler çeviriyor ama siz bir türlü bulamıyorsunuz. Ama her insan bu tür işler çevirdiğinde suçluluk duyar. Davranışları da onu ele verir. Peki nedir o davranışlar? (POSTA)

Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2018

KAVGA VE TARTIŞMA

Size sürekli yalan söylediği için gergindir. Bu gerginliği hayatına yansır. Normalde gülüp geçebileceği şeyler için büyük tartışmalar ve kavgalar çıkarabilir. Size karşı vicdani sorumluluk hissediyordur. Bu sorumluluğun yükünden kurtulmak için size kendinizi suçlu hissettirecek kavgalar başlatabilir.

FEDAKARLIK GÖSTERİSİ

İlişkiniz için yaptığı her şeyi gözünüze sokmaya başlar. Kendisinin ne kadar iyi biri olduğunu kanıtlama çabasına girer. Şimdiye kadar yapmasını istediğiniz ama ya fırsat bulamadığından ya da dikkate almadığından yapmadığı şeyi anında yerine getirebilir.

VAATLERDE BULUNMA

Sizi mutlu ederek suçluluk duygusundan kurtulmak istediği için sürekli birlikte planlar yapar. Tatile götürmek, birlikte eğlenmek, uzun süredir yapmak istediğiniz bir şeyi yapmak gibi... Hatta hiç evlilikten söz etmemiş olsa bile bunu ima edecek sözler bile söyleyebilir.

KONU DEĞİŞTİRME

Onun tutarsızlığıyla ilgili bir konuyu açtığınızda ya da daha önce söylediği bir yalanla ilgili bir şey sorduğunuzda konuyu mutlaka geçiştirecek ve değiştirecektir. Çünkü verecek cevabı yoktur ve öyle bir durumda vücut dilinin kendisini ele vereceğinden korkmaktadır.