Yollara düşme isteği uyandıracak 10 yol filmi

Sinema, yol ve yolculuk üzerine onlarca yapım üretmiştir. Yola çıkmanın verdiği heyecan, yeni bir şeyleri keşfetme arzusu bu tip filmlere olan ilgiyi hep üst seviyede tutmuştur. İşte izleyicilerde iz bırakmayı başarmış 10 yol filmi

Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2018

The Bitter Moon (Acı Ay)

Roman Polanski'nin yönettiği 1992 Yapımı The Btter Moon film, İstanbul'da biten bir cruise gemisi yolculuğu ve etrafında gekişen olaylara odaklanır. Sıra dışı bir ilişkiye sahip çiftin yolculukları esnasında yaşadıklarını konu edinen film yer yer cüretkar sahneleriyle de hafızalara kazındı.

Everything is Illuminated (2005)

Liev Schreiber'in yönettiği 2005 yapımı film Safran Foer'in aynı adlı romanından uyarlama. Amerika'dan Ukrayna'ya aile köklerini araştırmak üzere gelen bir adamın hayatına odaklanan filmin neredeyse tamamı yolda geçiyor.

Little Miss Suhshine (2006)

Yol filmleri konusunda akla ilk gelen filmlerden biri olan Little Miss Sunshine, bir ailenin karavanla çocuklarının katılacağı yarışma için çıktıkları seyahati konu edinir.

Im July (Temmuz'da) (2000)

Fatih Akın'ı üne kavuşturan filmlerden biri olan Im July ya da Temmuz'da, Hamburg'dan uzanan bir yol filmidir. Bir kadını görmek için yola çıkan adam ve o adamdan etkilendiği için ona eşlik eden kadının hikayesini konu edinen filmin en unutulmaz anı son bölümünde Ortaköy'de çekilen kısmıdır.