Abdullah Gül'den Erdoğan'ı zayıflatmak için tavsiyeler!

Star gazetesi yazarı Yahya Bostan, Abdullah Gül - Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesine ilişkin iddiaları kaleme aldı.

Eklenme: 13 Aralık 2018 13:13 - Güncelleme: 13 Aralık 2018 13:15

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüşmesine ilişkin iddialar ortaya atılmış ve tartışma konusu olmuştu.

Abdullah Gül’ün ofisinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ziyaretleriyle ilgili yapılan açıklamada, "Türkiye ve dünya meseleleri genel çerçevede konuşulmuş ve herhangi bir şekilde günlük parti meseleleri ve seçimler söz konusu olmamıştır" denilmişti.

Star gazetesi yazarı Yahya Bostan, Gül-Kılıçdaroğlu görüşmesinde konuşulanlara ilişkin iddiaları kaleme aldı.

BİRLİKTE HAREKET EDİN TAVSİYESİ

Yahya Bostan “Gül’den Kılıçdaroğlu’na ittifak tavsiyeleri” başlıklı yazısında, gündeme bomba gibi düşen görüşmede Gül'ün Kılıçdaroğlu ve Temel Karamollaoğlu'na ''24 Haziran'da yapılan hataya düşmeyin, belediye seçimlerinde birlikte hareket edin'' tavsiyesinde bulunduğunu, ve Akşener'le birlikte hareket etmeleri ve ittifak yapmaları için telkinde bulunduğunu açıkladı.

HDP'YLE AYNI KAREDE GÖRÜNMEYİN AMA...

Bostan, Gül'ün, Ankara adaylığı için uzun zamandır konuşulan Mansur Yavaş için de ''ortak adayınız olabilir’ diyerek bir HDP ilgili de tavsiyede bulunduğunu ve ‘aynı karede görünmeyin ama söylem düzeyinde taban desteğini alın’ dediğini aktardı.

GÜL ERDOĞAN'I ZAYIFLATMAK İSTİYOR

Bostan yazısını şöyle sonlandırdı: ''Gül Brüksel’de de bazı görüşmeler yaptı. AK Parti’nin yerel seçimlerde kaybetmesini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zayıflamasını istiyor. Alternatif olarak Türkiye’nin kendisine ihtiyaç duyacağını umuyor. Bu yüzden sık sık muhalefetle görüşüp onlara akıl veriyor. Gül muhalefetin üst aklı gibi davranıyor.”