Adnan Oktar'ın 2 numaralı ismi kaçtı! Tarkan Yavaş kimdir?

Adnan Oktar örgütünün 2 numaralı ismi Tarkan Yavaş’ın operasyon sırasında kaçtığı ortaya çıktı. Peki kimdir bu Tarkan Yavaş? Adnan Oktar'ın 'en derin müridi' olan Tarkan Yavaş'ın silahlı olduğu söyleniyor.

Eklenme: 11 Temmuz 2018 13:29 - Güncelleme: 11 Temmuz 2018 13:33

Adnan Oktar ve kedicikleri ile yanındaki adamlarına yönelik başlatılan operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alınırken Tarkan Yavaş kaçtı. Firar eden Tarkan Yavaş, Adnan Oktar'ın sağ kolu olarak biliniyor. Kirli işlerin kara kutusu olarak nitelen Tarkan Yavaş daha önce örgüte yönelik operasyonlarda yine kaçan isim olmuştu.

SİLAHLI OLDUĞU ÖĞRENİLDİ : Bilim Araştırma Vakfı'nın eski Başkanı olan Tarkan Yavaş, küçük yaşta kız çocuğuna cinsel istismar, dolandırıcılık ve uluslararası ajanlık başta olmak üzere 20 suçtan aranıyor. Emniyet yetkililerinin verdiği bilgilere göre; Tarkan Yavaş'ın silahlı olduğu öğrenildi.

TARKAN YAVAŞ KİMDİR?  

30 yıldan bu yana Adnan Oktar’ın arkadaş grubu içerisinde yer alan Tarkan Yavaş Galatasaray Lisesi mezunu.  İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitiren Tarkan Yavaş, siyasi tarih üzerine de yüksek lisans yapmış.

Adnan Oktar’ın sağ kolu olarak gösterilen Tarkan Yavaş, onun yerine bir çok konferansta yer aldı. Hem yurt içinde hem de yurt dışında aktif olan Tarkan Yavaş'ın Adnan Oktar'ın tüm sırlarına vakıf olduğu söyleniyor. 

Tarkan Yavaş, Adnan Oktar'ın kedicikleri ile program yaptığı A9 kanalında da aktif bir isim. Haftalık olarak “Gündem Analiz” isimli programı yapan Tarkan Yavaş, örgütünün en önemli isimlerinden.

GALATASARAY'DA VOLEYBOL OYNAMIŞ

Firari olan Tarkan Yavaş Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Spor Kulübü’nde lisanslı voleybol oynamış. Tarkan Yavaş'ın halen Galatasaray Spor Kulübü’ne üye olduğu öğrenildi. 

Adnan Oktar örgütüne yönelik operasyonda Çengelköy'deki evinde çok sayıda silah çıktığı söyleniyor.