72 yaşındaki Ajda Pekkan'ın bikinili tatil pozu olay oldu

Uzun konser maratonundan yorulan Ajda Pekkan tatile çıktı.

Eklenme: 23 Eylül 2018 16:01 - Güncelleme: 23 Eylül 2018 16:29

Uzun ve yorucu konser maratonunu tamamlayan Ajda Pekkan, tatile çıktı...

Ajda Pekkan, sosyal medya hesabından bikinili fotoğrafını paylaşarak altına " Şimdi tatil" notunu düştü.

Ünlü sanatçının bu paylaşımına yorum yağdı.

İşte Ajda Pekkan'ın o paylaşımı:

Ajda Pekkan kimdir?

Tam adı Ayşe Ajda Pekkan olan sanatçı, 12 Şubat 1946'da İstanbul'da dünyaya geldi. Babası Rıdvan Pekkan deniz binbaşısı, annesi Nevin Dobruca ev hanımıydı.

Süper Star Ajda Pekkan'ın estetik serüveni;

-3 kez burnunu yaptırdı.

-6 kez dudaklarına silikon enjekte ettirdi.

-Diz kapaklarını gerdirdi.

-2 kez karın bölgesini gerdirdi.

-4 kez yüzünü gerdirdi.

-Kaşlarını çektirdi.

-Göz kapaklarını kaldırttı.

-Göğüslerini dikleştirdi.

-2 kez kollarının alt bölgesindeki yağları aldırdı.

-Süperstar ayrıca 6 ayda bir yüzüne botoks enjekte ettiriyor.

 Babasının görevi dolayısıyla çocukluğu Gölcük'te, Amerikan askerlerinin ailelerinin arasında geçti.

Modern bir ortamda ancak ailevi sorunlar arasında geçirilen çocukluk, Ajda Pekkan'ın gençliğini etkileyen önemli bir dönem oldu.

Şarkıcı olmak için büyük heves taşıyan Çamlıca Kız Lisesi öğrencisi Ajda Pekkan, kardeşi Semiramis'in de desteğiyle 1962 yılında dönemin en popüler gece klubü Çatı'nın sahibi olan İlham Gencer'e ulaştı.

İlk olarak seslendirdiği Mina'nın "Il Cielo In Una Stanza" şarkısıyla kendini kabul ettirdiği Çatı gece klubünde Los Çatikos topluluğu eşliğinde bir müddet sahne çalışması yaptı.

1963 yılında bir aile dostlarının teşvikiyle Ses dergisinin, sinemaya yeni yüzler kazandırmak amacıyla açtığı kapak yıldızı yarışmasına katıldı.

Ediz Hun'un erkekler dalında birinci, Hülya Koçyiğit'in bayanlar dalında ikinci olduğu yarışmada, birinci seçilen Ajda Pekkan'ın profesyonel kariyeri böylece başlamış oldu.

Yeşilçam’ın gözde sanatçılarından biri olan Ajda Pekkan, beyaz perdeden gelen teklifleri değerlendirmeye başladı ve 1963 yılında “Adanalı Tayfur” ile ilk kez çıktığı kamera karşısında, 1967 yılındaki son filmi olan “Harun Reşit‘in Gözdesi“ne kadar baş rollerini Ayhan Işık, Cüneyt Arkın ve Tamer Yiğit gibi sanatçılarla paylaştığı 47 film çevirdi.

Ses kabiliyeti rol aldığı filmlerdeki yapımcıların da dikkatinden kaçmadı ve pek çok filminde şarkıcı rolü üstlendi ve çeşitli şarkılar seslendirdi.

İlk filmi “Adanalı Tayfur”da seslendirdiği “Göz Göz Değdi Bana” şarkısı, arka yüzünde Öztürk Serengil‘in seslendirdiği “Abidik Gubidik” şarkısıyla birlikte 45’lik plak olarak yayınlandı.

Sinemaya başlamadan önce tanışıp şarkıcılık yapabilmesi için yardım istediği ve kabiliyetine ikna ettiği Fecri Ebcioğlu, sinema yıllarında da Ajda Pekkan’la irtibatını hiç koparmadı ve 1965 yılında kendine ait ilk plağı olan “Her Yerde Kar Var / 17 Yaşında” piyasaya sürüldü. Böylece şarkıcı kariyerine de imza atmış olmuştur.

Ajda Pekkan, 2 evlilik yapmıştır. 1.evliliği, 27 yaşındayken, 17 Kasım 1973 tarihinde 19 yaşındaki Coşkun Sapmaz ile olmuştur. Bu evlilik 6 gün sürdü. 2.evliliği, 1984 yılında İş adamı Ali Bars’la olmuş bu da 6 yıl sürmüştür ve 1989 yılının sonunda evliliği sona erdi.


Süper Star Ajda Pekkan'ın uzun yıllara dayanan estetik serüveni;

-3 kez burnunu yaptırdı.

-6 kez dudaklarına silikon enjekte ettirdi.

-Diz kapaklarını gerdirdi.

-2 kez karın bölgesini gerdirdi.

-4 kez yüzünü gerdirdi.

-Kaşlarını çektirdi.

-Göz kapaklarını kaldırttı.

-Göğüslerini dikleştirdi.

-2 kez kollarının alt bölgesindeki yağları aldırdı.

-Süperstar ayrıca 6 ayda bir yüzüne botoks enjekte ettiriyor.