CHP Kartal Adayı Gökhan Yüksel'den örnek davranış

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Gençlik Kolları, Kızılay işbirliğiyle “CAN VERENLER İÇİN KAN VERİYORUZ” kampanyası düzenledi. 18 Mart Çanakkale Şehitleri adına düzenlenen kampanyaya İstanbul’un en genç Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel’de kan bağışında bulunarak destek oldu.

Eklenme: 18 Mart 2019 16:43 - Güncelleme: 18 Mart 2019 16:49

Bundan tam 104 yıl önce, Çanakkale'de, tarihin gördüğü en büyük destanlardan biri yazıldı. Dünyanın dört bir yanından insanlar Mehmetçiğin kahramanlığına şahit oldu. 

Bugün işte o kahramanlık destanının yazıldığı 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi'nin 104. İstanbul Kartal’da da anlamlı bir etkinlikle kutlandı.

Kartal Meydanı’nda saat 11.30’da başlayan kan bağışına ilgi yoğun oldu. Sabahın erken saatlerinde kan verenlerin sayısı 222 kişiyi buldu.

Kan bağışının ardından katılımcılara; Çanakkale Savaşı’nda cephede askerlerimizin yedikleri tahıllı ekmek, haşlanmış buğday, lokma ve hoşaf dağıtıldı.

Çanakkale Zaferi’nin acı, gözyaşı, kan ve mücadelenin yanı sıra birlik ve beraberlik demek olduğunu ifade eden CHP Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, “Dedelerimizin ve büyüklerimizin kanlarının son damlasına kadar savaşarak bizlere armağan ettiği bu  vatanda, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu günlerden geçiyoruz.

Cephede mücadele eden askerlerimiz, ‘Sen nereden geldin?’ demediler. Omuz omuza mücadele ederek bu vatanı bizlere armağan ettiler. Bizlerde bugün kan bağışı yaparak onları anmak istedik.  Bizler için canını verenlere bu şekilde minnetimizi sunmak istedik” şeklinde konuştu.

18 Mart Çanakkale Şehitleri adına düzenlenen kampanyaya İstanbul’un en genç Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel’de kan bağışında bulunarak destek oldu.