Efsane müzik grubu ABBA yıllar sonra geri döndü

Eurovizyon Şarkı Yarışmasın'da birincilik kazandıkları 1974 yılından 1980 yılına kadar, listelerde 9 kez bir numaraya yükselmiş olan efsane İsveçli dörtlü ABBA, yıllar sonra birlikte stüdyoya girdi ve iki yeni şarkı kaydetti.

Eklenme: 27 Nisan 2018 15:32 - Güncelleme: 27 Nisan 2018 15:41

Müzik tarihine damga vuran efsane İsveçli grup, 35 yıl aradan sonra stüdyoya girdi ve iki yeni şarkı kaydetti!

Demeç verdikleri Afton Bladet sitesinde ve sonrasında kendi Instagram sayfalarında yaptıkları açıklamada, yıllar sonra bir araya gelmiş olmanın heyecanını paylaşan ABBA, kaydettikleri yeni şarkılardan birinin adının "I Still Have Faith In You" olduğunu ve Aralık ayında yayınlanacağını duyurdu!

Müzik tutkunlarını, özellikle de ABBA hayranlarını sevindiren bu gelişmenin ardından, şimdiden şarkıyı yayınlanacağı belirtilen BBC ve NBC'den güzel haberi bekleniyor.

ABBA KİMDİR?

1974'te Eurovizyon Şarkı Yarışmasın'da birinciliği alan ABBA dünya çapında 400 milyon albüm sattı. Grubun hit şarkılarını içeren ve Ulvaeus ile Andersson'un bestelediği Mamma Mia! müzikali 50 milyon kişi tarafından izlendi.

En başarılı dönemlerinde Ulvaeus ile Faltskog ve Lyngstad ile Andersson arasındaki evlilikler sona ermiş, fakat grup bu sorunların üstesinden gelmeyi başarmıştı. Ancak 1983'te grup üyeleri çalışmalarına son verdiklerini açıkladı. ABBA o günden beri yeniden bir araya gelmeleri yönündeki tekliflere direndi. 

Ancak grup 2005'te Mamma Mia! müzikalinin ve yakın zamanda İsveç'te ABBA temalı restoranın açılışı gibi çeşitli etkinliklerde bir araya geldi. 

2016 yılında ise, ABBA'nın dört üyesi İsveç'te özel bir partide, 30 yıl sonra ilk kez hazırlıksız bir araya gelip kitle karşısında şarkı söyledi. Grubun erkek üyeleri ve şarkı sözü yazarları Bjorn Ulvaeus ile Benny Andersson'un ortak sanat çalışmalarının 50. yılı nedeniyle yaptığı kutlamada bir araya gelen ABBA üyeleri ' The Way Old Friends Do' şarkısını söyledi. Gala sırasında şarkıya ilk başlayan grubun kadın üyeleri Agnetha Faltskog ile Anni-Frid Lyngstad oldu. Daha sonra Ulvaeus ile Andersson da onlara eşlik etti.

Etiketler : abba