Erdoğan'ın o sözlerine Vestel'den açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün “Onların iPhone'u varsa, öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemizde Venüs var, Vestel var. Biz bunları uygulayacağız” demişti. Erdoğan'ın bu sözlerine Vestel'den açıklama geldi.

Eklenme: 15 Ağustos 2018 13:06 - Güncelleme: 15 Ağustos 2018 13:08

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’den gelen elektronik ürünlerin boykot edileceğine yönelik açıklamasının ardından “Bundan sonra daha çok satış olacağını düşünüyoruz” dedi.

Anadolu Ajansı’na konuşan Vestel yöneticisi Erdoğan "Halkımız inşallah yerli ürünleri daha çok kullanacak. Zaten 'yerli ve gururlu' bizim sloganımız. Bu durum çok güzel bir şey. Bizler de daha çok çalışıp daha çok üreteceğiz. Şu anda yerli akıllı telefon satışları Türkiye'de aşağılarda, henüz istediğimiz yerde değil” dedi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından satışların artacağını düşündüğünü söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da "İlk hedefimiz Türkiye'de yerli akıllı telefon kullanımını en az mevcudun iki katına çıkarmak” diye konuştu.