Hürriyet'ten ayrılan Melis Alphan'ın yeni gazetesi belli oldu

Demirören'e satılan Hürriyet'ten ayrılan Melis Alphan'ın yeni gazetesi belli oldu.

Eklenme: 27 Nisan 2018 19:57 - Güncelleme: 27 Nisan 2018 20:35

Demirören'e satılan Hürriyet'ten ayrılan Melis Alphan, Cumhuriyet gazetesinin yazar kadrosuna katıldı.

Melis Alphan yeni gazetesini sosyal medya hesabından “Cumhuriyet gazetesinde yazmaya başlıyorum. Pazartesi günü ilk yazımı okuyabilirsiniz” paylaşımıyla duyurdu.

Melis Alphan kimdir?

Gazetecilik mesleğinin Radikal isimlerinden Melis Alphan 1978 yılında dünyaya geldi. İzmir Amerikan Koleji ardından Londra’da London Institute’ta Lisans eğitimini tamamladı.

Radikal Gazetesi bünyesinde 2001 yılında gazetecilik mesleğine adım atmıştır. Mesleğe muhabir olarak başlayan Melis Alphan daha sonra Milliyet’te muhabirlik ve editörlük yapmış, 2009 yılında ise Hürriyet’te çalışmaya başlamıştır.

Hürriyet gazetesinde köşe yazarı olarak çalışmaya başlayan Melis Alphan bugüne kadar Gazeteciler Cemiyeti’nin En İyi Röportaj Ödülü ile birlikte bir çok gazetecilik ödülünün sahibi olmuştur. Ayrıca Peki Konuşalım ve Moda Moda Dedikleri isimli iki kitabın yazarıdır.

Gazeteci, yazar Melis Alphan, Mart 2018’de Doğan Medya Grubu’nun Demirören Holding’e satışına dek Hürriyet Gazetesinde köşe yazarlığı yapmayı sürdürdü. Bir dönem Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yardımcısı olarak görev yapan Umut Alphan ile evlidir. Alphan, ana akım medyada kadın sorunu ve LGBTİ haberini en sık gündeme getiren isimlerden biriydi.