Kripto para uygulaması yapan genç kadına tecavüz tehditi

Bangladeşli 16 yaşındaki geliştirici Harshita Arora, geçtiğimiz günlerde Crypto Price Tracker adlı uygulaması kısa sürede çok indirilen finans uygulamalarında ikinci sıraya yerleşti.

Eklenme: 14 Şubat 2018 19:05 - Güncelleme: 14 Şubat 2018 20:05

Uygulama geliştiricisi, MIT öğrencisi ve teknoloji şirketlerinin 16 yaşında olmasına rağmen staj için peşinden koştuğu Harshita Arora isimli genç yetenek, kısa bir süre önce kripto para fiyatlarının takip edilebileceği bir uygulama yayınlamıştı.

Arora, Reddit üzerindeki bir grup tarafından tecavüzle tehdit edildi.

Crypto Price Tracker adlı uygulamayla kullanıcılar, kripto para fiyatlarının takip edebiliyor. iOS tabanlı uygulamanın fiyatı 1.99 dolar (8.99 TL) ve 10 farklı dilde kullanılabiliyor.Uygulama kısa sürede çok indirilen finans uygulamalarında ikinci sıraya yerleşti.

Arora, Reddit üzerinde ürettiklerini paylaşan binlerce programcıdan birisi. Fakat aynı platformda insanların emeklerine salça olup huzur bozan çeşitli gruplar da var. Arora’nın yazdığı uygulama kısa sürede gündem olup App Store’da en çok indirilenler listesine girince bu gruplar harekete geçtiler. 

MIT’den burs da alan başarılı geliştirici Arora, Reddit üzerindeki bir grup tarafından tecavüzle tehdit edildi.

Nefret dolu mesajlar, tecavüz tehditleri ve çevrim içi ortamda karşılaşabileceği her türlü tehditle karşılaşan genç, uygulamayı aslında bir başkasından çalarak yaptığı iddialarıyla yüz yüze kaldı.

Arora ise iddialar karşısında Hindistan’ın Yeni Delhi bölgesinde, kendi imkanlarıyla yetişen amatör bir programcı olduğunu savundu.