Meral Akşener'den, Suruç'taki saldırıya ilişkin açıklama

İYİ Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Şanlıurfa Suruç'taki saldırıya ilişkin "Provokasyonlara gelmeyin, herkes sakin olsun. Bu seçime daha fazla kan düşmesin" dedi.

Eklenme: 15 Haziran 2018 11:20 - Güncelleme: 15 Haziran 2018 11:37

İYİ Parti Genel Bakanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Ramazan Bayramı'nın birinci gününde Bitlis'in Ahlat ilçesinde vatandaşlarla buluştu.

Şanlıurfa Suruç'ta AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın kardeşi dahil 4 kişinin hayatını kaybettiği saldırı Akşener'in de gündemindeydi.

''ALLAH AŞKINA PROVOKASYONLARA GELMEYİN''

Akşener, olaya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

''Suruç'ta mahiyetini tam olarak öğrenemediğimiz kötü bir olay yaşandı. Ölenlere rahmet diliyorum. AK Parti milletvekilinin ağabeyisi vefat etti ailesine ve AK Parti milletvekiline başsağlığı diliyorum. Suruç ilçesine Ahlat'tan, Meral Akşener olarak ve arkadaşlarımın kardeşlerimin arasında bir mesaj iletmek isterim; Allah aşkına provokasyonlara gelmeyin. Allah aşkına bu seçime daha fazla kan düşmesin. Allah aşkına herkes sakin olsun. Allah aşkına bu ülkeden başka gidecek hiçbirimizin bir yeri yok. Allah aşkına kardeşlik birlik beraberlik hukukunu gözetmeye devam edelim. Suruç'tan Suruç'ta yaşayan her kişiden istirhamım budur.''

(NTV)