Mustafa Sandal ve Emina Jahovic 10 dakikada boşandı

Mustafa Sandal ile eşi Emina Sandal'ın 10 yıllık evliliği 15 dakika süren duruşmada sona erdi.

Eklenme: 06 Haziran 2018 18:17 - Güncelleme: 06 Haziran 2018 18:24

Mustafa Sandal, eski basketbolcu Mirsad Türkcan’ın kardeşi Emina Jahovic ile 2008’de nikah masasına oturmuştu. İki oğlu olan çiftin arası geçen Kasım'da bozuldu.

Mustafa Sandal’ın eşiyle boşanmaya iten sebebin ise Emina'nın müsrif kişiliği olduğu konuşuluyordu.

''YOK ÖYLE BİR ŞEY''

Emina Sandal'ın 'eşini aldattığı' yönünde haberler de çıkmıştı. Sırp basınına ateş püsküren Emina Sandal, "Yok öyle bir şey" şeklinde açıklamalar yapmıştı.

ANLAŞMALI OLARAK BOŞANDILAR

Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın evlilikleri bugün Beykoz Adliyesi'nde görülen davayla sona erdi. Uzun süreden beri ayrı yaşayan çift anlaşmalı olarak boşanırken gerekçe olarak 'şiddetli geçimsizlik' gösterildi.

Çift ise saat 14.00’te adliyeye geldi.

Taraflar mahkemede boşanma isteklerini bir kez daha tekrarladı. Evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle boşanmalarına karar verilmesini istediler.

Duruşma 15 dakika sürdü. Mahkeme çiftin anlaşmalı olarak boşanmalarına karar verdi.

VELAYETLER ANNEYE

Vatan'ın haberine göre, çiftin iki çocuğunun velayeti anneye verilecek.

Çiftin oturduğu Beykoz Çubuklu Vadi Evleri'ndeki evin üçte iki hissesi Emina Sandal'a devredilecek.

Boşanmanın kesinleşmesiyle müşterek en az 3 milyon dolar bedelle satılacak. Bu paranın üçte biri Mustafa Sandal’a, üçte ikisi ise Emina Sandal’a ödenecek.

Emina Sandal’a ödenecek 2 milyon doların en az 500 bin doları müşterek çocukların üniversite eğitimleri için ayrılacak. Çubuklu Vadi Evleri’ndeki ev satılıncaya kadar Emina Sandal bu evde oturmaya devam edecek.

SIRBİSTAN'DA 250 BİN EURO'YA EV ALACAK

Boşanmanın kesinleşmesinden itibaren en az 4 yıl içerisinde Mustafa Sandal, Emina Sandal adına Sırbistan’da 250 bin euro değerinde bir konut satın alacak.

ÇOCUKLARIN TÜM MASRAFLARINI MUSTAFA SANDAL KARŞILAYACAK

Mustafa Sandal, eski eşine 15 bin çocuklarına ise toplam 10 bin lira iştirak nafakası ödeyecek. Yine yıllık çocuklar için 60 bin lira tatil parasını Mustafa Sandal ödeyecek. Çocukların eğitim ve diğer masrafları baba tarafından karşılanacak.

Emina Sandal istediği zaman Mustafa Sandal, çocuklara ve boşandığı eşi Emina Sandal’a araç kiralayacak.

Emina Sandal’a 275 bin lira değerinde bir araç satın alırsa Mustafa Sandal’ın araç kiralama sorumluluğu ortadan kalkacak.

Tarafların bunların dışında birbirlerinden herhangi bir tazminat ya da mal rejimine dayalı alacakları olmayacak.