Serap Matyaş kimdir kaç yaşında neden adliyelik oldu?

Serap Matyaş kimdir, aslen nereli, kaç yaşında soruları merak konusu oldu. Babasını götürdüğü hastanede personelle tartışan Serap Matyaş mahkemelik oldu. Peki Serap Matyaş hangi dizilerde oynadı, babası kim neden mahkemelik oldu?

Eklenme: 30 Mayıs 2018 16:21 - Güncelleme: 30 Mayıs 2018 16:32

Serap Matyaş kimdir, aslen nereli, kaç yaşında ve Serap Matyaş  neden mahkemelik oldu soruları merak konusu oldu.

Babasını götürdüğü Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, hastane personeli ile mahkemelik olan Serap Matyaş, bir anda gündem oldu.

Peki ama Serap Matyaş neden mahkemelik oldu?

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre 36 yaşındaki Eda Gülsoy, Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kan alma biriminde veri giriş elemanı olarak çalışıyordu.

26 Aralık 2016’da Serap Matyaş, babası Orhan Matyaş’ı tedavi için hastaneye getirdi.

Eda Gülsoy, başka hastaların işlemlerini yaptığı sırada Serap Matyaş sıranın kendilerinde olduğunu söyleyerek, “Yapacaksın lan, seni buraya dayın mı oturttu, ben avukatım istediğimi yaparım, siz kimsiniz?….”şeklinde hakaretler etti.

SANIK S.M. 7 BİN TL ADLİ PARA CEZASINA ÇARPTIRILDI

Sanık Serap Matyaş'ı aynı suçtan 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptıran mahkeme, Serap Matyaş  hakkında daha önce hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verildiğinden cezayı ertelemedi. 

Mahkeme, sanığa verilen kısa süreli hürriyeti bağlayıcı cezanın suçun işlenmesindeki özelliklere sanığın sosyal ve ekonomik durumunu da dikkate alarak Serap Matyaş'ı 7 bin TL adli para cezasına çarptırdı.

Avukatları bir üst mahkeme olan İstinaf’a başvurarak kararı temyiz etti.

SERAP MATYAŞ

Serap Matyaş, 1980 yılında İstanbul'da doğmuştur. Eğitimini Akademi İstanbul Tiyatro Bölümü'nde tamamlamıştır. Ankara'nın Dikmen'i dizisinde canlandırdığı Tahliye karakteriyle tanıdığımız oyuncu daha önce Annem, Köprü, Sakarya Fırat, Geniş Zamanlar, Aşk Kapıyı Çalınca gibi diziler de rol almıştır.

Fox Tv'de yayınlanan; başrolü Cansel Elçin ve Ece Uslu'nun paylaştığı Dayan Yüreğim dizisinde oyunculuk yapmıştır.