Tacizcinin peşini bırakmayan kadına polisten skandal teklif

Öykü Su Ünay isimli bir kadın tarafından sosyal medyada paylaşılan taciz iddiasına ait görüntüler büyük yankı uyandırdı...

Eklenme: 06 Haziran 2019 10:47 - Güncelleme: 06 Haziran 2019 11:06

Kadının iddiasına göre İstanbul Büyükçekmece’de, güneşlendiği sırada selfie çekerken, 2 erkek tarafından “pardooon bayan bi dön de şu memeler ile bi selfie de biz çekelim” denilerek sözlü taciz gerçekleştirildi.

Ünay, Twitter hesabından o anlara ilişkin, “Tacizciyi kovalayıp yakaladıktan sonra telefonunu vermesini istediğim halde vermedi, pişkin pişkin gülüp bizi itti ve fotoğrafımı çekmediğini iddia etti. Birkaç yumruk, itiş-kakış ardından elinden telefonunu alınca sözlü taciz öncesinde birkaç fotoğrafımı daha çektiğini gördük” ifadelerini paylaştı.

POLİSTEN OLAY YARATACAK TALEP

Oda Tv'de yer alan habere göre karakolda polisin kendisini vazgeçirmeye çalıştığını ileri süren Ünay, “Karakola gelene kadarki tüm süreç boyunca tacizciler vazgeçmem için, ablacım nolur yaptık işte bi hata minvalinde, epeyce bir dil döktü. Polislerden birisi, daha yetkili olanı, 'bu zaten salak ya hiç uğraşmayın, şikayetçi olmaya gerek yok' şeklinde ara buluculuğa girişti” diye yazdı.

İşte o video...Öykü Su Ünay devamında ise şu ifadeleri paylaştı:

“İki tarafın rica kılıfı ile örtülmüş biçimde sunduğu, tacizi meşrulaştırmaktan başka bir karşılığı olmayan taleplerini kat'i biçimde reddettim. Şahıstan şikayetçi oldum. Ceza alması için de elimden gelen her şeyi yapacağım.

Tacizcinin arkasından koştuğum halde koşmaya dahi tenezzül etmeyişi buram buram erkekliğinden aldığı güç, kadına baktığında gördüğü zayıflık kokuyor. Kadın düşmanı politikalarınız bize sadece tacizi vadediyor. Ama biz dik duran, boyun eğmeyen kadınlara sizi alıştıracağız.”