Türkiye'de en çok hangi meslekteki kadınlar kocalarını aldatıyor?

Avrupa’nın lîder kaçamak uygulaması Gleeden’ın Türkiye’deki üyeleri arasında yaptığı araştırma, ülkemizdeki aldatmaya en yatkın meslek gruplarını ortaya koydu, Gelin haberimize birlikte bakalım...

Eklenme: 05 Nisan 2019 16:36 - Güncelleme: 05 Nisan 2019 16:55

Danışman ya da yönetici olarak çalışan kadınlar özel hayatını
en serbest yaşayanlar olarak öne çıkıyor

"Kadınlar için kaçamak" sloganıyla kurulan platformu Türkiye’de kullanan 404.050 kadın ve erkek üyenin profilli incelendi. Belirtilen 70 farklı meslek tercihi üzerinde yapılan detaylı çalışma sonunda en yüksek sadâkatsizlik riski taşıyan meslek grupları belirlendi.

Aldatan kadınlar arasında en popüler meslekler; danışmanlık ve yöneticilik olarak ortaya çıkıyor. Gelir düzeyi yükseldikçe ve serbest zamanlı çalışma imkânı arttıkça, kadınların özel hayatlarını daha serbest olarak yaşadığı görülüyor. 

Muhasebeci ve bankacı gibi yoğun mental aktivite isteyen işlerde çalışan kadınlar da aldatmaya en çok yatkın olan bir diğer grup. 

Karşı cinsle işi gereği yakın çalışmak durumunda olan Öğretmenler, Hemşireler ve Sekreterler de aldatma konusunda başı çeken diğer kadın meslekleri.

Sadâkatsiz erkekler arasında en üst sıralarda Mühendis, Yönetici ve Doktorları görüyoruz. Bu grupta gelir düzeyi yükseldikçe aldatma oranı artıyor.

Danışmanlık yapan ve sporla ilgili mesleği olan erkekler de, çoğunlukla kadınlarla çalışıyor olmaları nedeniyle, aldatmaya en müsait olan bir diğer grup.

 

EN ÇOK ALDATAN KADIN MESLEKLERİ

Danışman
Yönetici
Muhasebeci
Öğretmen
Bankacı
Hemşire
Mühendis
Güzellik Uzmanı
Sekreter
Tur rehberi

 EN ÇOK ALDATAN ERKEK MESLEKLERİ

Mühendis
Yönetici
Doktor
Danışman
Sporcu
Teknisyen
Yazılımcı
Tur rehberi
Şef Aşçı
Muhasebeci