THY Basın müşaviri Yahya Üstün, eşi yürümesin diye uçağı pasaport noktasına yakın park ettirmiş

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün'ün eşiyle birlikte Atatürk Havalimanı'ndan yapacağı seyahat için uçakların pasaport kontrolüne yakın bir noktaya park edilmesi talimatı verdirdiği öne sürüldü.

Eklenme: 06 Haziran 2019 13:00 - Güncelleme: 06 Haziran 2019 14:54

Airport Haber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık'ın paylaştığı 2017 yılına ait maillere göre, uçakların pasaport kontrolüne yakın kapılardan birine park edilmesi talimatının THY Basın Müşavirliği Büro Şefi tarafından verildiği görülüyor.

Üstün, son günlerde 40 kayyım şirketindeki yönetim kurulu üyeliği göreviyle gündeme gelmişti.

Airport Haber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık'ın verdiği bilgilere göre, Yahya Üstün'ün 2017 yılında eşi ile birlikte Atatürk Havalimanı'ndan Londra'ya yapacağı seyahat için uçakların pasaport kontrolüne yakın olan 215, 216 ya da 217 numaralı kapılardan birine park edilmesi istendi.

Kıdık, talimata ilişkin verileri "THY Basın Müşaviri Yahya Üstün eşi yürümesin diye uçakların pasaport kontrolüne yakın yere park edilmesi talimatını işte böyle veriyor" şeklinde paylaştı.

"Umarım kötü yönetenler ders çıkartır"

Ayrıca Kıdık'ın paylaşımında, THY'nin uçuş işleri yetkililerine 'business' yolcu ikramı, uçakların temizliği, bagaj takibi ve uçak içi eğlendirici ürünler gibi konularda dikkat edilmesi talimatı verildiği de görüldü.

Kıdık, sosyal medya hesabından yaptığı ardından, "THY'mizin zarar görmemesi adına başkaca belge, bilgi yayınlamak istemiyorum. Umarım kötü yönetenler ders çıkartır" dedi.

Talimat sosyal medyada tepki çekerken, bir kullanıcı 2018 yılında borsaya 4 milyar 45 milyon lira kâr; Maliye’ye 7.8 milyar zarar açıklayan THY için "Oyuncak etmişler koca şirketi. Milyar dolar zarar açıklarken şu e-mailler ile zaman harcamak bile yeteri kadar utanç verici" yorumunda bulundu.

Etiketler : yahya üstün, thy, haber