Ferda İskitoğlu iskitogluferda@hotmail.com@

2048'e gerçekten hazır mıyız?

Peki gerçekten 2048’e hazır mıyız? Bence biz değişimden korkan insanlarız.

Bugün Soho House üyelerine özel bir oturum düzenlendi Platin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Oya Yalıman küratörlüğünde “2048 Geleceğe Hazır Mısın?” adlı kitabının yazarı Emre Sayer konuktu.

Ben de severek, koşa koşa gittim. Kitap o kadar konuşuluyor ki çok merak ettim yazarının kim olduğunu.

Emre Sayer aslında bir iş adamı ve bu kitabı yazmaya bir uçak yolculuğunda karar vermiş. Kitapta bir aşk hikayesi bulunuyormuş.

Özel etkinlikte dijital çağa ne kadar ayak uydurduğumuzu, yapay zekaya ne kadar aslında yakın olduğumuzu, dijitalleşmeyle gelen korkularımızı ve dijitalleşmenin getirdiği olumlu sonuçları tartıştık.

O kadar sıcak bir ortamdı ki soru-cevap şeklinde geçen son dakikalarda yazarın babasından da sorular geldi. Bugün merak ettiğim kitabı imzalatma fırsatı da yakaladım.

Kapak beni al, oku diyor☺ Bugün okumaya başlıyorum. Kafamda deli sorularla?

Peki gerçekten 2048’e hazır mıyız? Bence biz değişimden korkan insanlarız.

Ama yeni nesil o kadar hızlı geliyor ki… Bomba gibi hepsi. Bugün de anladım.

Oturumda 10 yaşında bir çocuk da vardı. Konuşmasıyla elindeki ıpadi ile bizden daha profesyonel duruyordu. Kitaba eleştiriler de gelmiş okuyanlardan sevenlerde mail atmış yazara... Eleştirilere çok açık bir kişi olduğu belli.  

Çünkü olumlu olumsuz tüm soruları cevaplamaya çalıştı. Bana da kitabı okumak kaldı. Emre Sayer emeğine ve ellerine sağlık.

Kitap için bir ipucu: Kitabın sonunu okuyucu belirliyor. Önümüzdeki günlerde yazarla yapacağım röportajı da yayınlayacağız. Şimdilik kendinize iyi bakın.

Diğer Yazıları

En Çok Okunan Haberler
16 Şubat 2019 Reyting sonuçları: Fox Ana Haber, Survivor, Erkenci Kuş lider kim?116 Şubat Reyting sonuçları: Fox Ana Haber, Survivor
CHP'nin İYİ Parti ile işbirliği oy oranlarını nasıl etkiledi?2CHP'nin İYİ Parti ile işbirliği oy oranlarını nasıl etkiledi?
Reynmen uçuyor: Konser için 130 Bin lira istemiş3Reynmen uçuyor: Konser için 130 Bin lira istemiş
Görüntüleri var! Polisten gözaltına alınan üniversiteli kıza cinsel taciz4Görüntüleri var! Polisten gözaltına alınan üniversiteli kıza cinsel taciz
Eski Dışişleri Bakanı'nın kardeşi canlı yayında soyundu5Eski Dışişleri Bakanı'nın kardeşi canlı yayında soyundu
Kadıköy'de kazanan yok! Fenerbahçe  Atiker Konyaspor: 1-16Kadıköy'de kazanan yok! Fenerbahçe Atiker Konyaspor: 1-1
Jelena Karleusa'nın Tosic'i aldattığı mesajlar sızdırıldı!7Jelena Karleusa'nın Tosic'i aldattığı mesajlar sızdırıldı!
Kadir Mısıroğlu bu kez de Alparslan Türkeş'e dil uzattı8Kadir Mısıroğlu bu kez de Alparslan Türkeş'e dil uzattı
Bir cinayet daha mı? 10'uncu kattan düşen genç mimar hayatını kaybetti9Bir cinayet daha mı? 10'uncu kattan düşen genç mimar hayatını kaybetti
Gurbetçi vatandaştan Can Dündar'a sert tepki: Sen vatan haini değil misin?10Can Dündar'a sert tepki: Sen vatan haini değil misin?