Müşerref Seçkin muserrefseckin@gmail.com@

İYİ Partiye geçen CHP'liler ne yapacak ?

CHP'nin erken seçime gerçekten de hazırlıksız yakalanmadığı ,15 vekilinin İYİ Parti'ye ödünç verilmesiyle ortaya çıktı. Bu hazırlık yaklaşık bir ay öncesine dayanıyor..

İYİ Partinin seçimlere sokulmayacağı bir süredir konuşuluyordu. Yaklaşık bir ay önce bu operasyon başlamış ve milletvekilleri bile o tarihte belirlenmişti. Sır gibi saklanan bu operasyonu 16 Mart tarihinde turkiyegundemi.com'da yazmış ve bilgi kaynağımın da uyarılmasına yol açmıştım.

CHP'nini İYİ Parti ittifak görüşmeleri sürerken bu konu üzerinde de anlaşılmıştı.

Bu operasyonun İYİ Parti tarafını Koray Aydın ve Aytun Çıray CHP tarafını da Bülent Tezcan yürütüyordu.

Devlet Bahçeli'nin "YSK'nın kararı önemli açıklaması", YSK'nın İYİ partinin seçimlere katılamayacağını açıklayacağı şeklinde anlaşıldı ve plan hemen devreye sokuldu.Vekiller dilekçelerini 2 gün önce verdiler..

BUNDAN SONRA NE OLACAK ?

CHP'li vekiller yine kendi partilerinden seçime girecekler. YSK'nin seçime girecek partileri ve Cumhurbaşkanı adaylarını açıklamasının ardından bu vekiller yine CHP'ye dönecek. CHP kontenjanından yeniden milletvekili adayı olacak.

YSK seçime katılma kararını yeniden değerlendiremiyor. Bu nedenle CHP'li vekiller ödünç görevinden sonra yine CHP'ye dönecek.

Diğer Yazıları

En Çok Okunan Haberler
24 Eylül 2018 reyting sonuçları: Çukur, Söz, Müge Anlı, Yasak Elma, Fatih Portakal ile FOX Ana Haber124 Eylül 2018 reyting sonuçları: Çukur, Söz, Müge Anlı, Fatih Portakal
Son dakika: Erdoğan'ın katıldığı BM Genel Kurulundan canlı yayın2Erdoğan'ın katıldığı BM Genel Kurulundan canlı yayın
Çukur'un o sahnesi hem reytingleri hem sosyal medyayı salladı3Çukur'un o sahnesi hem reytingleri hem sosyal medyayı salladı
Bahar Candan garip dansıyla hayretler içinde bıraktı4Bahar Candan garip dansıyla hayretler içinde bıraktı
İrem Sak Hülya Avşar'ın sevgilisinin cinsel organını kestiği videoyu paylaştı5Hülya Avşar'ın sevgilisinin cinsel organını kestiği video olay oldu
Ünlü spiker Simge Fıstıkoğlu anne oldu!6Ünlü spiker Simge Fıstıkoğlu anne oldu!
Sedanur'un katili kim? Müge Anlı'ya çıkan Himmet Uç gözaltında7Sedanur'un katili kim? Müge Anlı'ya çıkan Himmet Uç...
Ayşe Arman'dan çıplak yatak pozu8Ayşe Arman'dan çıplak yatak pozu
Ünlü internet sitesinde röntgenci şoku: Kadınlar tuvaletine kamera koyup..9Ünlü internet sitesinde röntgenci şoku: Kadınlar tuvaletine kamera koyup..
Cihat Tamer'den Emrah'a sert yanıt: Kurt kocayınca köpeklerin maskarası olurmuş10Cihat Tamer'den Emrah'a sert yanıt: Kurt kocayınca...