Özgür Özyurt ozgurozyurt@gmail.com@

Madonna'dan uyandırma servisi

Siyasi eleştirilerle dolu 6 dakika uzunluğundaki şarkıda, Madonna gerçekleri yüzümüze vurmakla kulağımıza fısıldamak arasında gidip geliyor.

Geçtiğimiz günlerde bizi yeni albümü ve aynı zamanda yeni personası "Madame X" ile tanıştıran Madonna, listelere 1 numaradan giriş yaparak zirveyi gören 9. albümüne imza atmış oldu.

Albümün habercisi Medellin çok eleştirildi, çıkış teklisi olmak için yeterli değil denildi, neden latin trendine kapıldı denildi, Maluma ile yaptığı iş birliği için popüler kalma kaygısı denildi, denildi de denildi.

Ancak her şeyi eleştirme hastalığına yakalananlar bile Billboard Ödülleri ve Eurovision Şarkı Yarışması'ndaki performansına kayıtsız kalamadı.

Albüm çıkar çıkmaz I Rise, Future, Crave, Dark Ballet teklileri ardı ardına geldi, I Don't Search I Find bilindik Madonna dans parçası olarak göz kırptı. Fakat albümün gizli silahı God Control sessizce zamanını bekledi.

Şimdi uyanma zamanı

40 yıllık kariyerinde daima sistemi eleştiren, insan haklarını savunan, söylenmeyeni söylemekten ve yanlış anlaşılmaktan hiç çekinmeyen şarkıcının yeni şarkısı God Control'de mesajı çok net; UYANIN!

Siyasi eleştirilerle dolu 6 dakika uzunluğundaki şarkıda, Madonna gerçekleri yüzümüze vurmakla kulağımıza fısıldamak arasında gidip geliyor. Müzikal anlamda da albümün doruk noktası olan God Control geçtiğimiz günlerde yine olay yaratacak bir kliple taçlandırıldı.

Yönetmen koltuğunda oturan kişi ise Madonna'nın olay yaratan yasaklı klibi American Life'ın mimarı Jonas Akerlund'dan başkası değil.

instagram.com/ozgurozyurt1

Diğer Yazıları

En Çok Okunan Haberler
Hangi 4 bakan yeni kabinede olmayacak?1Hangi 4 bakan yeni kabinede olmayacak?
Adnan Oktar ile Acun Ilıcalı vasıtasıyla tanıştım2Adnan Oktar ile Acun Ilıcalı vasıtasıyla tanıştım
AKP'de Soylu ve Albayrak rekabeti kızıştı3AKP'de Soylu ve Albayrak rekabeti kızıştı
DMAX kanalında bikinili kadınlara tuhaf sansür4DMAX kanalında bikinili kadınlara tuhaf sansür
Yeni sistem çalışması: İttifaklara son mu veriliyor?5Yeni sistem çalışması: İttifaklara son mu veriliyor?
Erdoğan talimat verdi, AKP'nin Kurucular Kurulu listesinde 14 isim silindi6AKP'nin Kurucular listesinde 14 isim silindi
Modacı Yıldırım Mayruk: Defileden Emine Erdoğan çıkardı diyemem ama Ankara sizi istemiyor dediler7Defileden Emine Erdoğan çıkardı diyemem ama Ankara sizi istemiyor dediler
Cumhur İttifakında Bursa krizi: MHP sert çıktı8Cumhur İttifakında Bursa krizi: MHP sert çıktı
İBB Başkanı İmamoğlu'ndan bir atama daha9İBB Başkanı İmamoğlu'ndan bir atama daha
Serenay Sarıkaya ev halini paylaşınca sosyal medyayı salladı10Serenay Sarıkaya ev halini paylaşınca sosyal medyayı salladı