Sosyal medya günlüğü

Sosyal medyada olanlara yetişebiliyor musunuz?

Durmak bilmeyen magazin gündemlerine sahip bir ülkeyiz. Sosyal medya sayesinde her gün mutlaka şaşıracağımız ve 'acaba ne yapmaya çalışıyor' dediğimiz olaylarla karşılaşıyoruz. 

Tuhaf tuhaf dans eden ve değerini gittikçe düşüren Hadise'ye mi üzüleyim, krizi fırsata çevirmeye çalışırken kendini rezil etmek için bin bir emek veren Ebru Polat'a mı, yoksa Rap’çilerin gereksiz yere birbirine girmelerine mi bilemedim. Çekirdek çitleyerek takip etmeye çalıştım mevzuyu ama cidden anlamadım. Ezhel ve Ben Fero neysede Norm Ender birden nasıl gündeme oturdu anlayamadım. Yıllardır Rap yapıyor ama bu şekilde bir gündeme oturma hiç beklemiyordum. Şarkı baya iyi ama beğendim. 

Ergenliğimden beri Rap dinleyen biri olarak, beni bile Rap’ten soğutmayı başardılar. Tebrikler. Gerçi Rapçi Defkhan sayesinde tekrar ısınmaya başladım. Joker ve Kurşun ile ortak çalışması 'Son Kale' baya iyi olmuş. En azından gerçek Rap dediğimiz türden olmuş. Hafif kafa sallayarak ritim tuttum dinlerken. 

Bu Rap furyasından ve kavga gürültüden sonra biraz sakinleşmek adına İlyas Yalçıntaş 'Son Kadeh', Funda Arar 'Çık Aradan' ve Sıla 'Karanfil' şarkılarına adadım kendimi. Öyle hafif hafif, tam yazlık ve kafa yormayan türden nefis şarkılar.

Bazen ne varsa eskilerde var diyorum ama bu Youtube’ciler ve Rap'çiler eskileri eskide bıraktı sanki. Özellikle Youtube’de tıklanmalara bakınca, içim cız etmiyor değil. Koskoca Funda Arar’ın tıklanması 218 bin civarında. Emeklere yazık. Belki de kalite anlayışımız değişmiştir, bu konuyu biraz araştırmak gerek.

Tabi Youtube’cilerde ekmeğini kazansın, ona lafım yok ama değerli sanatçılarımızın yok oluşu beni üzmüyor değil. Belki de Sanatçılar bu Youtube işini biraz daha ciddiye alıp, farklı stratejilerle ilerlemeleri gerekecek. Yoksa cidden yakın zamanda piyasada göremekte zorlanacağız onları. 

Ha Youtube'ci demişken, Zeynep Bastik hanımefendiye değinmeden edemeyeceğim. Kendisini eleştirmeden önce biraz öveyim. Sesini, tarzını ve şarkılarını cidden beğeniyorum.

Yaptığı coverlar baya iyi ama aldığım istihbaratlara göre, kendisi baya kaprisli, konser verdiğinde insanlara kök söktüren ve çok zor bir insanmış. Sokak dili değimiyle müsait bir yerleri kalkmış diyebiliriz. Ayrıca konserlerde 24 yaş üstü sınırı koymuş kendileri. Çelik çocukla uğraşmak istemiyor sanırım dünya starı ablamız. 

Youtube’nin bir çok faydası var tabi, gizli yetenekler daha kolay seslerini duyurabiliyorlar ama bazen de karakteri oturmamış insanları çok fazla şişirdiğimiz de oluyor. Sonra birden ünlü oluyorlar ve oraları buraları ayrı oynuyor. Bu da tabi ki kolay yoldan elde edilen şöhretle alakalı bir şey ama neyse. Konuyu daha fazla derinleştirmek istemiyorum, yoksa işin için çıkamayabilirim..

Diğer Yazıları

En Çok Okunan Haberler
19 Ağustos 2019 Pazartesi Reyting sonuçları: Fox Ana Haber, Yaparsın Aşkım lider kim?119 Ağustos Reyting sonuçları: Fox Ana Haber...
Demet Özdemir ile Kaan Yıldırım aşk mı yaşıyor?2Demet Özdemir ile Kaan Yıldırım aşk mı yaşıyor?
Türk Medya'yı Sabah ve ATV grubu mu batırmak istiyor?3Türk Medya'yı Sabah ve ATV grubu mu batırmak istiyor?
Menzil şeyhini böyle karşıladılar: O geliyor yüzü apak nur yüzlümüz geliyor4Menzil şeyhini böyle karşıladılar: O geliyor yüzü apak nur yüzlümüz geliyor
Meltem Miraloğlu teklif almayınca ABD'ye yerleşti5Meltem Miraloğlu teklif almayınca ABD'ye yerleşti
Emekli amiral: Marmara denizinin dibinde zaman ayarlı bir nükleer bomba faal!6Emekli amiral: Marmara denizinin dibinde zaman ayarlı nükleer bomba faal!
Bergüzar Korel'in bebeğinin cinsiyeti belli mi?7Bergüzar Korel'in bebeğinin cinsiyeti belli mi?
Muharrem İnce’den Metin Feyzioğlu’na flaş sözler8Muharrem İnce’den Metin Feyzioğlu’na flaş sözler
Altaylı: İmamoğlu'nu ben de eleştirdim ama linçe çevrilmesini adil bulmuyorum9Altaylı: İmamoğlu'nu ben de eleştirdim ama...
Soylu’dan Nagehan Alçı’ya: Bu tahrik edici bir soru10Soylu’dan Nagehan Alçı’ya: Bu tahrik edici bir soru